Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7635180



*

nr 763 5180


Björn Jonson

(1903-1991), Sverige


Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69


Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 juni 2012
kl 19:40:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 22:00:25 1      350 kr
29/5 14:46:40 2      350 kr
1/6 13:13:07 2      Vinnande bud
4/6 18:11:49 3      450 kr
4/6 19:35:34 4      600 kr
4/6 19:38:33 2      justering av budtak



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Björn Jonson

Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Läs mer om Björn Jonson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr