![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7635180
*
nr 763 5180
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2012
kl 19:40:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 22:00:25
1
350 kr
29/5 14:46:40
2
350 kr
1/6 13:13:07
2
Vinnande bud
4/6 18:11:49
3
450 kr
4/6 19:35:34
4
600 kr
4/6 19:38:33
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Läs mer om Björn Jonson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30
*
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Läs mer om Björn Jonson
nr 763 5180
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/5 22:00:25 | 1 | 350 kr |
29/5 14:46:40 | 2 | 350 kr |
1/6 13:13:07 | 2 | Vinnande bud |
4/6 18:11:49 | 3 | 450 kr |
4/6 19:35:34 | 4 | 600 kr |
4/6 19:38:33 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.Läs mer om Björn Jonson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30